• Aktuality a články

Aktuality a články

22. září 2023

V letošním roce jsme spojili síly s dalšími univerzitami v ČR, abychom vám během Open Science Weeku nabídli to nejlepší! Akce bude probíhat během pěti dnů v pěti městech v ČR a online a každý den se zaměří na jiné téma open science. Těšit se můžete na české i zahraniční speakery, přednášky, diskuze či setkání komunit.


V pondělí se podíváme na iniciativy open science v ČR a od poskytovatelů financí se dozvíte, jak získat granty s open science. Úterý bude věnované výzkumným datům, a pokud budete tou dobou přímo v Ostravě, můžete se zúčastnit prvního prezenčního setkání komunity data stewardů v ČR nebo si prohlédnout superpočítač Karolina. Ve středu vás brněnští kolegové provedou právní džunglí a zodpoví vaše dotazy týkající se nakládání s citlivými daty. Během čtvrtka zjistíte, že open access nemusí stát spoustu peněz! Převážně zahraniční hosté vám během dne ukáží sílu vědecké komunity a představí další iniciativy a formy otevřeného přístupu. Pátek pak bude věnovaný občanské vědě a vědecké komunitě. Ať už se dostavíte prezenčně nebo se připojíte online, určitě nebudete litovat!


Program akce ještě průběžně doplňujeme, aktuální informace a registrační formulář najdete na stránkách Asociace knihoven vysokých škol.


Sdílet na:  
Napište nám
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústřední knihovna

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1

Česká republika


Adresa pracoviště:

José Martího 2 (2. patro)

160 00 Praha 6


Telefonní kontakty: na této stránce

E-mail: openscience@cuni.cz

Web: openscience.cuni.cz


Jak k nám