Open Science Podcast


O čem je Open Science Podcast?

Vzhledem k rozmachu hnutí za otevřenou vědu je logické, že výzkumní a akademičtí pracovníci chtějí porozumět všemu, co se za tímto pojmem skrývá. Principy open science spočívají v dostupnosti, spolupráci a urychlení výměny vědeckých informací, stále ale zůstává velké množství nezodpovězených otázek. Jak ovlivní každodenní vědeckou práci? Jaké novinky jsou k dispozici a jak je lze efektivně využít? Jak účinně propagovat všechny nástroje a best practices? 


Prostřednictvím rozhovorů se v podcastech pokusíme získat názory a odpovědi na otázky týkající se různých aspektů open science. Pokusíme se zmapovat naši cestu k otevřené vědě – od praktických hledisek po politiky a filozofii. 

Komu jsou podcasty určené?

Doktorandům, vědcům, studentům, akademikům, ale i široké veřejnosti. Jednoduše všem, kteří se open science zabývají a chtějí o ní přemýšlet. Pokud výsledky sami sdílíte, i pokud výsledky používáte. Ale také pokud přesně nevíte, co musíte sdílet a co můžete používat.


Naše podcasty jsou samozřejmě určeny i těm, co o open science zatím nic nevědí a chtěli by to změnit!

Kdo jsou naši hosté?

Vědci a doktorandi z nejrůznějších oborů, knihovníci, ale také vydavatelé a administrativní pracovníci, kteří uvádějí principy a myšlenky otevřené vědy do praxe. 


Chcete se stát naším hostem? Chcete se s námi podělit o vaše zkušenosti či úvahy týkající se open science? Nenašli jste téma, které vás zajímá? Napište nám!

Kdo pro vás podcasty připravuje?

Open Science Podcast vzniká pod záštitou Centra pro podporu open science.  


Realizační tým tvoří:

  • Miriam Vojtíšková (FHS)  

  • Radka Lukášová (PřF)

  • Valentýna Drtinová (CpOS)

Kde Open Science Podcast najdete?

Jednotlivé díly Open Science Podcast budou publikovány na platformách Soundcloud.com a Spotify.com.Sledovat nás můžete také na Facebooku a Twitteru Ústřední knihovny UK!Hudba použitá v podcastech: Demis CousCous: Thirteen, dostupné pod licencí Creative Commons BY 3.0


Poslední změna: 7. březen 2023 12:44 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Napište nám
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústřední knihovna

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1

Česká republika


Adresa pracoviště:

José Martího 2 (2. patro)

160 00 Praha 6


Telefonní kontakty: na této stránce

E-mail: openscience@cuni.cz

Web: openscience.cuni.cz


Jak k nám