PF 2024

15. prosince 2023

Wiley webinář: Publikování v Open Acess časopisech bez APC poplatků

Rádi bychom vás pozvali na webinář vydavatelství Wiley na téma: Publikování v Open Acess časopisech bez poplatků APC. Webinář se uskuteční 31.5. a bude probíhat v anglickém jazyce.

31. května 2023

Dotazník:Podpořte služby knihoven

Dovolujeme si Vás požádat o zapojení do dotazníkového šetření v projektu: Podpora blended learningu vysokoškolskými knihovnami v roce 2022!Vyplnění anonymního dotazníku Vám zabere zhruba 10 minut. My díky němu vyhodnotíme aktuální příležitosti rozvoje a jak pro Vás inovovat služby, aby i knihovny držely tempo vývoje s probíhající změnou výukových metod.

22. srpna 2022

Konference EOSC Future Open Days se koná již příští týden!

Online setkání aktivních účastníků a zájemců o EOSC Future se uskuteční ve dnech 23.-25. listopadu 2021. Více informací o programu a registrační formulář naleznete na stránkách akce.

18. listopadu 2021

Prověřte své open science znalosti a staňte se lovcem pokladů

U příležitosti 14. ročníku Týdne otevřeného přístupu Vás fakultní koordinátorka open access Přírodovědecké fakulty UK zve na procházku inspirovovanou hrou geocaching. Odložte knihy, sundejte laboratorní pláště, vypněte počítače a staňte se lovcem pokladů!

25. října 2021

Zjistěte, jak podporovat vědce v praktikování open science

Centrum pro podporu open science zve všechny technicko-administrativní pracovníky Univerzity Karlovy na sérii školení zaměřující se na pomoc výzkumným pracovníkům při správě výzkumných dat a publikování v režimu open access.

6. dubna 2021

Directory of Open Access Journal spustil nový web

Mezinárodní databáze open access časopisů spustila 25. listopadu 2020 dlouho připravovanou novou verzi webových stránek. Změny doznalo jak vyhledávací rozhraní pro uživatele, tak i registrační formulář pro nové časopisy.

25. listopadu 2020

Vyhodnocení průzkumu Potřeby vědecké komunity v oblasti open access

Centrum pro podporu open science UK 14. května 2020 spustilo dotazníkové šetření za účelem prvního zmapování povědomí o publikačním modelu otevřeného přístupu (open access, OA) na Univerzitě Karlově a seznámení se s názory vědecké komunity. Ačkoliv je toto téma velice obsáhlé, dotazníkové šetření se zaměřilo především na formy podpory na UK, zlatou cestu open access a obecný postoj akademiků pro případné zacílení propagace a vzdělávacích aktivit. A co jsme se dozvěděli?

1. října 2020